OFERTA INWESTYCYJNA | ID: PLW-II-2026

Tereny inwestycyjne pod Poznaniem - Plewiska II

Plewiska, gmina Komorniki, powiat poznański
woj. wielkopolskie | aglomeracja poznańska

POWIERZCHNIA
64 560 m²
PRZEZNACZENIE
Przemysł / Magazyny / Usługi
POW. W HEKTARACH
6,46 ha
DECYZJA ŚROD.
WYDANA
WARTOŚĆ NETTO (360 zł/m²)
23 241 600 zł
O NIERUCHOMOŚCI

Duża działka inwestycyjna w aglomeracji poznańskiej, gmina Komorniki

Plewiska II to regularna działka o powierzchni 64 560 m² (6,46 ha), objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego o symbolu 1U-PP-PS – bez konieczności uzyskiwania warunków zabudowy. Dla nieruchomości wydano już decyzję środowiskową, co znacząco skraca proces przygotowania inwestycji.

Teren przeznaczony pod zabudowę przemysłową, usługową i magazynową, położony w jednej z najsilniejszych stref logistycznych Wielkopolski – przy ul. Industrialnej, w bezpośrednim sąsiedztwie parków logistycznych i zakładów produkcyjnych.

Działka nadaje się pod budowę hali magazynowej, produkcyjnej lub obiektu usługowego. W cenie nieruchomości uwzględnione zostało skablowanie energetyczne – inwestor nie ponosi dodatkowych kosztów przebudowy infrastruktury elektroenergetycznej na terenie działki.

SKRÓT

Najważniejsze fakty

PLAN MIEJSCOWY

Parametry zabudowy - MPZP 1U-PP-PS

Kluczowe parametry urbanistyczne wynikające z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Pełna treść planu oraz wypis i wyrys dostępne dla zainteresowanych nabywców.

01 / PARAMETRY DZIAŁKI

Powierzchnia i przeznaczenie

POWIERZCHNIA
6,46 ha
KSZTAŁT DZIAŁKI
Regularny
PRZEZNACZENIE
Przemysł / Usługi / Magazyny
SYMBOL PLANU
1U-PP-PS

Co obejmuje oferta

STATUS FORMALNY
MPZP + decyzja środowiskowa WYDANA
02 / PARAMETRY ZABUDOWY

Wskaźniki urbanistyczne

WYS. ZABUDOWY
do 16 m
MIN. POW. ZIELENI
25%
MAKS. INTENSYWNOŚĆ
50%
POW. DZIAŁKI
64 560 m²

Możliwości zabudowy

Hala magazynowo-produkcyjna

Teren pozwala na realizację dużego obiektu magazynowego lub produkcyjnego z zapleczem socjalno-biurowym, w układzie dostosowanym do potrzeb inwestora.

Obiekt usługowy

Przeznaczenie usługowe umożliwia również realizację obiektów handlowo-usługowych oraz lekkiej produkcji w atrakcyjnej lokalizacji aglomeracyjnej.

DOSTĘP DROGOWY
Droga dojazdowa od ul. Szkolnej (w realizacji)
INFRASTRUKTURA TERENU

Uzbrojenie i stan formalny

W CENIE

Energetyka

Skablowanie energetyczne uwzględnione w cenie nieruchomości. Inwestor nie ponosi dodatkowych kosztów przebudowy infrastruktury elektroenergetycznej.

UL. SZKOLNA

Droga dojazdowa

Gmina podpisała porozumienie, proces w trakcie realizacji. Wybrany wykonawca przygotowuje projekt drogi dojazdowej do działki.

WYDANA

Decyzja środowiskowa

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wydana – znacząco skraca proces przygotowania inwestycji do realizacji.

1U-PP-PS

Plan miejscowy

Działka objęta MPZP – bez konieczności uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy. Przeznaczenie przemysłowo-usługowo-magazynowe.

OTOCZENIE BIZNESOWE

Teren w silnej strefie logistycznej Wielkopolski

Plewiska II położone są przy ul. Industrialnej, w sąsiedztwie ugruntowanych parków logistycznych i zakładów produkcyjnych. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych obszarów magazynowych w aglomeracji poznańskiej, z szybkim dostępem do dróg A2 i S11.

WARTOŚĆ NETTO
23 241 600 zł (360 zł/m²)
GALERIA

Zobacz teren

DOSTĘP I KOMUNIKACJA

Połączenia drogowe

LOKALIZACJA

Plewiska, gmina Komorniki - aglomeracja poznańska

Nieruchomość położona w gminie Komorniki, w południowo-zachodniej części aglomeracji poznańskiej. Obszar objęty MPZP z przeznaczeniem przemysłowo-usługowo-magazynowym, w sąsiedztwie parków logistycznych i układu dróg ekspresowych.

POLSKA STREFA INWESTYCJI

Wsparcie podatkowe dla nabywcy - zwolnienie z CIT

Realizacja inwestycji na terenie może kwalifikować się do uzyskania decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji: zwolnienie z podatku CIT liczone od kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji. Invest Poland posiada doświadczenie w uzyskiwaniu decyzji o wsparciu PSI z efektywnym zwolnieniem z podatku CIT i kompleksowo wspiera ten proces.

ZWOLNIENIE CIT
do 35%
OKRES WSPARCIA
12 lat
KONTAKT

Zainteresowani? Porozmawiajmy.

Skontaktuj się w sprawie wizji lokalnej, pełnej dokumentacji oraz wypisu i wyrysu z MPZP. Oferujemy kompleksowe wsparcie przy procesie zakupu oraz uzyskaniu decyzji o wsparciu PSI.

SZYBKIE ZAPYTANIE

Wyślij wiadomość

Odpowiadamy w ciągu 24 godzin. Możemy także przesłać wypis i wyrys z planu miejscowego oraz pełną dokumentację działki.

Przewijanie do góry